Ulaştırma Bakanlığı Personel Alımı 2019 | Lise Mezunu
Lise Mezunu

Ulaştırma Bakanlığı Personel Alımı 2019

Ulaştırma Bakanlığı Personel Alımı

Ulaştırma ve haberleşme hizmetleri 1939 yılında Ulaştırma Bakanlığına verilmiş ve tüm hizmetleri bu bakanlık üstlenmiştir. Ulaştırma bakanlığı görevleri: Ulaştırma ve haberleşme hizmetlerinin ekonomik, teknik ve sosyal ihtiyacına göre kamu yararına ve milli güvenlik gayelerine göre kurulmasını ve geliştirilmesini sağlamaktadır. Ulaştırma bakanlığının hizmet birimleri: Demiryolları, limanlar, Ulaşım sektörü için inşaat, kıyı yoruma yapıları vb. hizmetlerdir. Bunlarla ilgili hizmetlerin yapılmasından, yürürlüğe girmesinden ve gerçekleştirilmesi için gerekli tedbirleri almakla görevlidir.

Bu haberimizden Ulaştırma bakanlığı personel alımlarına ulaşabilirsiniz.

Ulaştırma Bakanlığı Personel Alımları

Ulaştırma bakanlığı yakın zamanda kamu işçi alım ilanını paylaştı. Ulaştırma bakanlığına 8 kamu işçisi alınacak, bu haberimizin detaylarında başvuru şartları ve tarihler yer almaktadır.

Ulaştırma bakanlığı personel alımı için görev yeri İstanbul olarak seçilmiş ve kamu işçi alımında 4 engelli kişi başvuru yapabilecek. Personel alımı yapılacak kişiler, Büro görevlisi kadrosuna yerleştirilecek ve diğer 4 işçi alımı ise Büro görevlisi olarak kadroya alınacak. Ulaştırma bakanlığı tarafından istanbul’da göreve başlayacak bu kişiler eski hükümlü ve terörle mücadele kapsamında yaralanmış kişiler başvuru yapabilecek. Engelli kadrosu için personel adaylarının EKPSS sınavına girmiş olması gerekmektedir. Personel adayları başvuru sırasında KPSS Belgelerini bulundurmak zorunda.

Toplamda 8 kamu personeli adayları en az lise mezunu olması ve İstanbul il sınırları içerisinde ikamet etmesi gerekmektedir. Bu personel alımı başvuru tarihi: 31 Aralık 2018 – 4 Ocak 2019 Tarihleri arasındadır.

Ulaştırma Bakanlığı Personel Alımı 2019

Siz değerli lise mezunu sitesi ziyaretçileri için sürekli güncel haberler ve iş ilanlarını paylaşmayı hedefliyoruz. Bir diğer ulaştırma bakanlığı personel alımı ilanı ise Ulaştırma ve haberleşme uzman yardımcısıdır.  Ulaştırma ve haberleştirme uzman yardımcısı alımı için ilanda bulunan dallardan belirtilen kontenjan kadar personel alımı yapılacaktır.

Ulaştırma Bakanlığı 10 kamu personeli uzman alımı için başvurular 7 Ocak – 28 Ocak 2018 tarihleri arasında yapılacaktır.

Başvuru Şartları ;

Personel alımı genel şartları: 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde yer alan şartları taşımak gerekiyor.

KPSS Şartlı Memur alımı

ÖSYM Başkanlığı tarafından 2017 ve 2018 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan puan türleri itibarıyla en az 80 taban puan almış olmak gerekmektedir.

Kamu Personeli Yaş Şartı: Sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor. 1 Ocak 1984 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir.

Başvurularda Mezuniyet Şartı:  Son başvuru tarihi itibariyle yukarıdaki tabloda belirtilen en az dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerden veya bölümlerden veya bunlara denkliği YÖK tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan lise mezunlarının yapabileceği memurluklar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yap

*Mail adresiniz gizli kalacaktır ve paylaşılmayacaktır.

Beğenebilirsiniz