TYP İşçi Maaşı ne kadar ? | Lise Mezunu
Genel

TYP İşçi Maaşı ne kadar ?

TYP İşçi Maaşı

TYP İşçi Maaşı ne kadar ?

TYP Çalışan maaşı , typ işçi maaşı gibi soruların cevabını arıyorsanız, tüm detayları bu yazımızın devamından öğrenebilirsiniz. TYP işçi maaşı ne kadar, typ işçi maaşı nedir gibi soruların yanıtı typ çalışan adayları tarafından merak edilen konular arasında yer alıyor… İşsizlik oranının yoğun veya yüksek olduğu dönem içerisinde İŞKUR tarafından yürürlükte olan programlar arasında TYP (Toplum yararına program) işçi maaşları merak edilmeye başladı. Peki sizde typ işçi maaşı ne kadar ? gibi soruların cevabını arıyorsanız tüm detaylar haberimizin devamında….

İşsizliğin yoğun veya yüksek olduğu zamanlarda işkur tarafından kontenjan açılmakta ve ihtiyaç kadar typ işçi alımı yapılmaktadır. İş bulmada zorluk çeken, işsiz vatandaşlara çalışma alışkanlığını ve disiplini sağlayan ve amaçlayan bir gelir kapısı programıdır. TYP’den kısaca bahsetmek istersek; TYP işçi adayları, İşkur tarafından düzenlenmiş olan başka bir programa katılmış ve çalışmış olan kişiler, çalışmayı bıraktıktan sonra 6 ay içerisinde TYP programına katılamaz ve yararlanamaz.  Eğer geçerli bir mazaretiniz yoksa kısacası mazeretsiz olarak TYP’den ayrıldıysanız ve 24 ay geçmeden yeni bir TYP başvurusunda bulunamazsınız.

TYP İşçi Maaşları

İşsizliğin yoğun olduğu dönemlerde veya yerlerde doğrudan veya yüklenici eli ile toplum yararına bir iş ya da hizmetin gerçekleştirilmesi yoluyla özellikle istihdamında zorluk çekilen işsizlerin çalışma alışkanlık ve disiplininden uzaklaşmalarını engelleyerek işgücü piyasasına uyumlarını gerçekleştirmek ve bunlara geçici gelir desteği sağlamak amacıyla İŞKUR tarafından uygulanan programlardır. Typ işçi maaşı ne kadar ?

Asgari ücret (2018: 1600TL // 2019: 2000 TL)
Vergi ve sosyal güvenlik prim giderleri (Değişken)
Bu haberimizde typ işçi maaşları nedir ? gibi soruları cevaplandırdık.

Bir önceki yazımız olan Silahsız Güvenlik Nerelerde Görevlendirilir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yap

*Mail adresiniz gizli kalacaktır ve paylaşılmayacaktır.

Beğenebilirsiniz