Şubat Ayı Memur ve Kamu Personeli Alımları | Lise Mezunu
Memur Alımları

Şubat Ayı Memur ve Kamu Personeli Alımları

Şubat Ayı Memur

Kamu kurumları ve kamu kuruluşları bünyelerindeki memur eleman eksikliğini karşılamak suretiyle farklı kadrolarda ve niteliklerde alım yapacaklarını açıkladılar.  Bizde Şubat ayı memur alım ilanlarını sizlere sunuyoruz. Bir oldukça kamu müessesesi yada kamu kuruluşu alanındaki memur eleman eksikliğini karşılamak suretiyle ilân yayımladılar.
yayımlanmış olan ilanlara kıyasla farklı pozisyonlarda ve niteliklerde binlerce kişilik kadro ile alım yapılacak.  Buna kıyasla duyurular Türkiye İş Kurumu Resmi Gazete’de yayımlanmış olup tek birçok için başvurular başladı.

Şubat Ayı Memur Alımları

Ocak ayının bitmesi ile Şubat ayı memur alımı, İşçi alımı ve Eleman alımı ilanlarına gözler çevrildi.
Bu kapsamda farklı Bakanlıklar, Başkanlıklar, Müdürlükler ve diğeri kamu kurumları tarafınca duyurular yayımlandı ve başvuruları Şubat ayı içerisinde ve hem de bazılarının başvuruları Mart ayı içerisinde bitirecek. Yayımlanmış olan başvuru kılavuzlarına kıyasla adaylara, genel Ayrıntıları Başvuru Şartları, Başvuru yolları, Başvuru sırasında dilenen belgeler, Neticeler, Neticelere itiraz, Değerlendirme şeklinde ara başlıklar ile bulgular verilmektedir. Adayların ilgi etmesi hususlardan birisi olan başvuru şartlarıdır. Müracaat şartlarına uygunsuz adaylar gözlemlenerek başvuruları iptal edilecektir. Müracaat şartlarının tamamını taşıyan adaylar tek ileri prosedür olan başvuru tarihlerini göz önüne alarak başvurularını belirti edilen tarihleri çerisinde gerçekleştirmeleri gereklidir.
Sonrasında ise adaylar başvuru sonuçları tarafında şayet müessese sınav ortaya getirecek sa imtihana katılarak başarıya ulaşmış olanlar ekibe alınacaktır. Söz meselesi Giriş sınavları yazılı ve / yada sözlü olarak uygulanmaktadır.

Sınava katılacak adaylar Kamu Elemanı Seçme Sınavı puan vaziyeti ele alınarak yapılmakta ve KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlanmak sureti ile en düşük imkan kadar sıralanarak çıkan neticeye kıyasla kadroadedinin kat adedi kadar aday imtihana çağırılmaktadır.

Şubat Ayı Memur ve Personel Alımlarına Başvuru

Şubat ayı Memur , işçi ve kamu çalışanı alım ilân ilanlarına başvuru ortaya getirecek adaylardan kimi genel ve özel nitelikler aranmakta ve bütün nitelikleri taşıyan adaylar başvuru yapabilmektedir.
Buna kıyasla, 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar tarafında, Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Herhangi bir kusur hükümlülüğü bulunmamak,

Yapılacak güvenlik araştırmaları ve arşiv araştırmasından olumlu istikamette sonuç almak, Sağlık yönündenvazifesini yapmasına mani olabilecek rastgele sağlık sorunu olmamak,Erkek adaylar için askerliğini yapan yada askerlik ile alakasıbulunmamak, Henüz ilkin görev ortaya kazançlan kamu Müessesesi yada kamu kuruluşundan disiplin cezası bulunmamak, Herhangi bir toplumsal güvenlik kurumundan ihtiyar yada emekli maaşı almıyor olmak benzer biçimde nitelikler aranır.

Hususi olarak ise, alım yapılacak ekibe kıyasla belirti edilen eğitim civarında asgari lise mezunu, Ön lisans mezunu yada lisans mezunu olmak, 2017 yada 2018 senelerinde yapılmış olan Kamu Mensubu Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSp3 puan türünden asgari, 55, 60, 65 yada 70 puan almış olmak, alım yapılacak pozisyona kıyasla belirti edilen yaş aralığında olmak ( Zabıta memurları için 30 ve Memur alımları için 35 yaşından devasa olmamak ) benzer biçimde nitelikler aranacaktır.

KPSS koşulu Olmadan Personel Alımları

Bir oldukca müessese her ne kadar adaylardan Kamu Mensubu Seçme Sınavı koşulu arasa da kimi kurumlar KPSS koşulu olmadan personel alımı gerçekleştirmektedir.
Buna kıyasla TCDD, TÜBİTAK ve kimi belediyeler adaylardan Kamu Mensubu Seçme Sınavı koşulu aramaksızın alım yapıyorlar.
BAŞVURULAR NASIL VE NE Vakit YAPILIR?
Şubat ayı Memur  alımlarına başvuru ortaya getirecek adaylar başvurularını kurumların belirttiği tarih aralığında gerçekleştirmeleri gerekmektedir.
Başvurular müessesenin kılavuzda belirttiği benzer biçimde, elektronik, Şahsen yada posta yoluyla yapılır.
Söz meselesi ilanlara ulaşmak isteyen adaylar İşin Olsa takımı tarafınca hazırlana tabloyu araştırarak alakalı ilanlara erişebilir ve hatıranda başvuru yapabilirler.
Sizler için hazırlamış olabildiğimiz tabloda, alım ortaya getirecek müesseseye, Başvuru tarihlerine, İlanların detaylarına, KPSS koşulu olup olmadığına, toplam alım sayısına erişerek ilanlara başvuru yapabilirler.

Bir önceki yazımız olan lise mezunlarının yapabileceği memurluklar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yap

*Mail adresiniz gizli kalacaktır ve paylaşılmayacaktır.

Beğenebilirsiniz