Özel Güvenlik Maaşları 2019 | Lise Mezunu
Genel Maaşlar

Özel Güvenlik Maaşları 2019

Özel Güvenlik Maaşları

Özel ve kamu kurumlarında özel güvenlik görevlileri ne kadar maaş alıyor? Silahlı ve silahsız güvenlik görevlisi maaşları ne kadar? özel güvenlik maaşları 2019 güncel bilgileriyle hazırlanmış makalemizde kamu ve özel sektörde çalışan özel güvenlik görevlileri ne kadar maaş alıyor, emek verme saatleri ve ücretleri hakkında her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz. Türkiye’nin dört bir yanında bulunan firmaların ve kamu kurumlarının büyük bir bölümünde oldukca sayıda güvenlik görevlisi çalışanı bulunmaktadır. firmaları ve kamu kurumları işin zorluğuna ve tehlikesine bakılırsa güvenlik görevlilerini silahlı ya da silahsız olarak almaktadır.

Özel Güvenlik Maaşları 2019

Ülkeler, devlet kurumları yada özel firmalar, kesinlikle kolluk kuvvetlerine gerekseme duyarlar. Gerek maddi unsurlarını korumak gerek işlerin yürümesini sağlamak gerekse caydırıcılık oluşturması açısından özel güvenliklere her alanda gereksinim duyulur. Dünya üstünde nerede ise her ortamda bu caydırıcı unsurlardan görmekteyiz. Bankalarda, özel firmalar da gerek kişisel işlemler de ya da organizasyonlar da gerekse hastanelerde… İşte tüm detaylarıyla özel güvenlik maaşları 2019 haberi!

2019 özel güvenlik Maaşı ne Kadar?

2019 yılı averaj özel güvenlik maaşları 2,500 TL’dir. Bu sayı ilden ile ve firmadan firmaya (2,000-3,500 içinde) değişebilmektedir.
Silahsız özel güvenlik görevlisi olmak isteyen kişiler 90 saatlik bir eğitime katılacaklardır. Bu eğitimin içinde terörle ilgili mevzular, halkla ilişkiler ve taciz-tehdit unsurları ile ilgili bilgiler yer almıştır.90 saatlik eğitim sürecine katılım zorunludur.

Silahlı özel güvenlik görevlisi olmak isteyen adaylar ise 120 saatlik eğitime katılmaları gerekmektedir. Eğitimin mevzularına göz atmak gerekirse;  90 saatlik eğitim haricinde, 30 saatlik süre ile tabanca eğitimi, iyi mi kullanılır ve bu mevzuyla ilgili mevzu başlıklarında eğitim verilmektedir.

2019 Silahlı ve Silahsız özel güvenlik Görevlisi Maaşları ne kadar ?

özel güvenlikler kamu kurum ve müesseselerinde, kişi firmaların da yada de çalışabilirler.Çalışmış oldukları kurum ve kuruluşlara bakılırsa değişen fiyatlarla birlikte kamu müesseselerinde çalışanların tutarları aşağı yukarı şu şekildedir:  Günlük 8 saat mesaiden haftalık 48 saat mesai şeklinde düşünecek olursak alacakları net meblağ (agi, yol, yiyecek çıkarıldığında) 2,250 TL şeklinde olmaktadır. Bu averaj maaştır. Mesai saatlerinize yaşadığınız şehre yada kuruma bakılırsa farklılık izah edebilir normal olarak. Mesela fizyolojik yapınıza, çalışmış olduğunuza sektöre bakılırsa hakkaten daha güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Mesela  de çalışan özel güvenlik görevlileri (bilhassa bankalarda) iş yoğunluklarına bakılırsa de değişebilen sadece 2,500-4,000 TL şeklinde sayılara karşılık eden fiyatlarla çalışabilmektedirler.

Kamu 2019 özel Güvenlik Maaşları

Devlette Kamu çalışanı olarak çalışan özel güvenlik görevlileri 2019 yılı itibariyle ilk işe başlayanlar 2 bin 750 TL ile işe başlarken averaj maaş 3 bin 100 TL olarak açıklanmıştır. (Net maaş)Mesleki yeterlilik, kimlik kartınızın türü ve iş tehlikenize bakılırsa de değişebilen bu meblağ tamamen sizinle ilgili ve çalıştığınız iş ile ilgili olarak değişebilmektedir. Sadece genel anlamda özel güvenlik görevlileri caydırıcı unsur olarak vazife aldıklarından iş ortamları yoğunluk sebebiyle yorucu olur. Bilhassa kamu kurum ve müesseselerinde yer edinen özel güvenlik görevlileri insanlarla muhatap olduklarından bitkinlik yaşayabilirler aksi takdir de insanlarla kontakt kurmakta zorlanmayan ve bundan keyif alan kişiler kolaylıkla güvenlik görevlisi olabilir.

özel güvenlik maaşları ne kadar ? Yaşamın eğer olmazsa olmazları haline gelen meslek dalları içinde özel güvenlik yerini almaktadır. Bu makalemizde ne iş yapar ? nerede çalışır ? ne kadar maaş alırlar ?

Özel GÜVENLİK GÖREVLİSİ MAAŞLARI NE KADAR?

özel sektörde istihdam etmekte olan özel güvenlik görevlilerinin maaşlarına baktığımızda silahsız özel güvenlik görevlilerin genel olarak bin 603 TL’den başlamış olan ve bin 800 TL’ye kadar yükselen maaşlar almış olduğu, Silahlı güvenlik görevlilerin maaşları ise bin 603 TL’den başlamış olan ve 2 bin 200 TL’ye kadar yükselen maaşlar almış olduğu görülmektedir.

Peki kamu kurumlarında özel güvenlik görevlileri ne kadar maaş alıyor? Genel olarak kamu kurumları sözleşmeli olarak dışarıdan güvenlik görevlisi alımı gerçekleştirmekte olup silahsız personellerin asgari ücret tutarında maaş almış olduğu ve silahlı güvenlik görevlilerin ise asgari ücretten başlamış olan ve 2 bin 500 TL’ye kadar yükselebilen maaşlar almış olduğu görülmektedir. Kurumlara bakılırsa değişimler olabilir.

2019 yılında özel güvenlik görevlisi olarak çalışanlara ödenecek en düşük maaş hesaplamasında asgari ücret esas alınırken asgari ücret üstünde maaş ödenmesi de kişinin çalmış olduğu işyerine, pozisyona, silahlı ya da silahsız oluşuna bakılırsa farketmektedir. 2019 asgari ücretin belli olması ile beraber 01 Ocak 2019 zamanı ile 31 Aralık 2019 tarihleri arası güvenlik görevlilerine ödenecek en düşük ve en yüksek maaş tutarları da belli oluyor.

2019 yılı itibariyle özel sektörde vazife alan özel güvenlik görevlisi personellerin maaşları ne kadar? Hangi kurum yada işletme ne kadar maaş veriyor? 2019 yılı verilerine dair tüm detaylara haberimizde yer verdik…

İlgi gören hem , hem de kamu pozisyonlarından birisi olan özel güvenlik çalışanı pozisyonuna yönelik oldukca sayıda duyuru yayımlanıyor. Kariyer siteleri, haber platformları, gazeteler, kamu kurumları ve hatta toplumsal medya platformlarında dahi hususi güvenlik çalışanı alımlarıyla ilgili binlerce kişilik ilana rastlamak mümkün. Hizmetin, can ve mal güvenliğinin, kültürün ya da yapıtın kısacası canlı ve cansız değerlerin bulunmuş olduğu her noktada güvenlik yada korunma ihtiyacı söz mevzusu oluyor. Bundan dolayı oldukca sayıda gereksinim duyulan güvenlik çalışanlarının yanı sıra, her geçen gün artış yaşanarak gerekseme ve yetişmiş nitelikli personeller gündeme geliyor. Mesleki sorumluluğunun bilincinde güvenlik görevlilerinin, hem özel işletmelerde hem de kamuda istihdamları kolaylıkla yapılıyor.

2019 yılı güvenlik görevlileri için oldukca sayıda ilanın yayımlandığı bir yıl oldu. Peki bu ilanlara müracaat meydana getiren kişiler, yerleştikleri kurumda yada kuruluşta ne kadar maaş alıyorlar? İşte güvenlik görevlisi maaşları ve güvenlik maaşları ne kadar sorularının yanıtları…

Özel güvenlik maaşları -3 bin 150 Özel güvenlik belediye maaşları -2 bin 950 3.Havaalanı Özel güvenlik maaşları -2 bin 550 Kadrolu özel güvenlik maaşaları-3 bin 100 TL olarak ödenmektedir. Ek olarak kamuda görevli güvenlik görevlisi personeller de ilk başta 2750 TL maaş ile başlatılıp, 3100 TL’ ye kadar maaş almaktadırlar.

Diğer özel güvenlik makalelerimiz;
Lise Mezunu Özel Güvenlik Nasıl Olur ?
Silahsız özel güvenlik nerelerde çalışabilir ?
Lise mezunları özel güvenlik olabilir mi ?

Bir önceki yazımız olan Silahsız Güvenlik Nerelerde Görevlendirilir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yap

*Mail adresiniz gizli kalacaktır ve paylaşılmayacaktır.

Beğenebilirsiniz