Lise Mezunu Hastanede Ne İş Yapabilir ? | Lise Mezunu
Lise Mezunu

Lise Mezunu Hastanede Ne İş Yapabilir ?

Lise mezunu hastanede ne iş yapabilir ? Bu makalemizde hastanede lise mezununun yapabileceği birçok kişiyi değerlendireceğiz. Öncelikle burada bahsettiğimiz işler hastaneden hastaneye göre değişmekle birlikte bazı farklılıklar da gösterebilir.

Ülkemizde lise mezunu toplamda 15 milyonun üzerinde kişi var bu kişilerin birçok kamuda görev yaparken birçok özel sektörde istihdam ediliyor. Makalemizde hastanede görev alan lise mezunu ne tür işler yapabileceği hususunda genel bilgiler aktaracağız. İlk olarak hastanede çalışma bakımından özel güvenlik ten başlayarak lise mezunu kademe kademe o farklı birimlerde görev yaptığını açık bir şekilde belirtebiliriz. Alt maddeler halinde lise mezunu hastanelerde hangi kablolarda çalışabileceğini ve ne iş yaptıkları hususunda kısa bilgiler aktaralım.

  • Özel güvenlik : Özel güvenlik görevlisi en az lise mezunu seviyesinde olması gerekmektedir. Aynı şekilde büyük hastanelerde özel güvenlik birimi amiri de eğitim seviyesi en az lise mezunudur. Bilindiği üzere son yıllarda popüler olan özel güvenlik sektörünün yaygınlaştığını görüyoruz. Hastanenin güvenliğini sağlayan bir teşkilat olarak da söyleyebiliriz.
  • Danışma birimleri : Danışma birimlerinde genellikle çalışanların eğitim seviyesi en az lise mezunudur. Dışarıdan gelen hastalara yönlendirme amacı ile bilgi ve danışma hizmeti verilmektedir.
  • Sekreter bölümleri : Hastanede doktorların sekreter olarak çalışan personellerin eğitim seviyesi en az lise mezunudur. Burada randevulu ya da randevusuz şekilde gelen hastaları sırayla doktor gözetiminde ilaçlarını yazmak ve kabul işlemlerini yapan kişilerdir.
  • Temizlik birimleri : Hastanelerde en  az ilkokul mezunu seviyesinde olup lise mezunu çalışanlar da bulunmaktadır. Bunlar genellikle temizlik birimleri hastanenin temizliğinden sorumludur.
  • Sağlık çalışanları : Sağlık Teknisyenleri olarak da isimlendirme bileceğiniz hemşire acil tıp teknisyeni sekreterlik gibi bölüm mezunları KPSS atılmasıyla hastanelerde görev yapabilir.

Burada genellikle hastanede en az lise mezunu seviyesinde çalışan personellerin kadroları ve ne iş yaptıkları hususunda bilgiler verdik

Yorum Yap

*Mail adresiniz gizli kalacaktır ve paylaşılmayacaktır.

Beğenebilirsiniz