KPSS Şartı Olmadan Lise Mezunları için Memur Alımı 2019 | Lise Mezunu
Lise Mezunu Memur Alımları

KPSS Şartı Olmadan Lise Mezunları için Memur Alımı 2019

Bazı kurum ve kuruluşlar, alım yapılacak olan iş pozisyonları için KPSS şartı aramaktadır. Özellikle devlet kurumları, genel olarak KPSS puanı olan bireylerin başvurularını kabul etmektedir. Fakat nadiren de olsa KPSS şartı olmadan lise mezunları için memur alımı yapan kurumlar da bulunmaktadır. Bunlardan birisi de güncel iş ilanı yayınlayan TÜBİTAK’tır. Lise ve meslek lisesi mezunu memur alımı için kolları sıvayan TÜBİTAK, bazı branşlarda personel ihtiyacını bu şekilde giderecektir.

TÜBİTAK Lise Mezunu KPSS Puanı Olmayan 15 Memur Alımı Yapacak

TÜBİTAK’ın Marmara Araştırma Merkezi ve İdari Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde çalıştırılmak üzere usta, teknisyen, aşçı ve dağıtıcı personel alımı bulunuyor. Alınacak personeller için yeterlilik bilgileri ve detaylar şu şekilde:

1 Teknisyen Alımı: Meslek liselerinin elektrik elektronik veya elektromekanik taşıyıcılar bölümünden mezun olan lise mezunları bu alım için başvuruda bulunabilirler. Alımlar devlet memuru olacak yetkinlikte adayları kapsamaktadır.

2 Adet Teknisyen Alımı: Meslek liselerinin tesisat teknolojisi, iklimlendirme sistemleri, merkezi iklimlendirme ve havalandırma sistemleri, soğutma sistemleri, klima sistemleri, tesisat sistemleri, ısıtma ve sıhhi tesisat sistemleri, doğalgaz iç tesisat sistemleri ve gaz yakıcı cihazlar bölümlerinden mezun olanlar için 2 adet memur alımı yapılacaktır.

2 Adet Usta Alımı: Lise mezunları için KPSS’siz iş ilanlarından birisi de TÜBİTAK usta alımı ilanıdır. Buna göre teknik lise ve meslek liselerinin inşaat teknolojisi, inşaat, boya ve izolasyon uygulama teknikleri, inşaat ve sanayi boya uygulama teknolojisi, yapı yalıtım teknolojisi bölümü mezunlarıyla birlikte; ilgili alanda ustalık ve mesleki yeterlilik belgelerine sahip olan bireyler başvuruda bulunabilir. TÜBİTAK usta alımı ilanı için devlet memuru statüsünde alım yapılacaktır.

1 Adet Usta Alımı: Teknik lise ve meslek liselerinin inşaat teknolojisi, inşaat teknikerliği, mobilya ve iç tasarım bölümlerinden mezun adayların alımları gerçekleştirilmektedir. Buna göre ilgili bölümlerden mezun adaylar için mesleki yeterlilik ve ustalık belgesi şartı aranmaktadır.

1 Adet Aşçı Alımı: Bu iş kolunda çalışacak aday için lise mezunu kriteri aransa da, ek olarak en az 10 yıl sektörel deneyim şartı aranmaktadır. Ayrıca bu deneyimin SGK’dan alınacak olan belgeyle ibraz edilmesi gerekmektedir. Başvuruda bulunacak kişinin 35 yaşını doldurmamış olması gerekmektedir. Alakart servisinde deneyimi bulunan, halk eğitim müdürlüklerinin ya da resmi kurum ve kuruluşların düzenlediği açılık kurslarından sertifika alan bireyler bu iş için başvuruda bulunabilirler.

2 Adet Dağıtıcı Alımı: KPSS’siz lise mezunu iş ilanlarından birisi de TÜBİTAK’ın dağıtıcı alanında çalışacak eleman ihtiyacıdır. Microsoft Office uygulamalarına hakim olan, planlama ve organizasyon yetkinliğine sahip, analiz ve  iş takibi yeteneğine sahip olan adaylar aranmaktadır. Aynı zamanda bu iş ilanı için ofis araçlarının kullanımını iyi derece bilme şartı da aranmaktadır.

2 Adet Teknisyen Alımı: Meslek liselerinin veya teknik liselerin makine teknolojisi, motor veya tesviye bölümlerinden mezun, mesleki yeterlilik ve ustalık belgesine sahip kişiler başvuruda bulunabilir.

Bir önceki yazımız olan Lise Mezunları İş İmkanları 2019 başlıklı makalemizde lise mezunları için iş önerileri, lise mezunu iş fikirleri ve lise mezunu iş imkanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

*Mail adresiniz gizli kalacaktır ve paylaşılmayacaktır.

Beğenebilirsiniz