En Az Lise Mezunu Personel Alımı Yapılacak | Lise Mezunu
Lise Mezunu

En Az Lise Mezunu Personel Alımı Yapılacak

Lise mezunlarını ilgilendiren birkaç farklı iş ilanından bahsetmek istiyoruz. Bu ilanlar, en az lise mezunu kişileri ilgilendirmektedir. Güncel ilanları araştırarak, sizlere değerlendirebileceğiniz iş ilanlarını sunuyoruz. Ayrıca en az lise mezunu personel alımı ilanlarındaki yeterliliklerden, bu işlere kimlerin başvuruda bulunacağından ve gerekli başvuru şartlarından bahsedeceğiz.

Mercedes Benz, Dış İşleri Bakanlığı, Toyota ve Devlet Demir Yolları güncel ilanlardan birkaçı. Yazımızın devamında yer vereceğimiz bu ilanlar, en az lise mezunu bireyleri kapsamaktadır.

Mercedes En Az Lise Mezunu Personel Alımı

Meslek Yüksek Okulu, Endüstri Meslek Lisesi veya Teknik Liselerin Otomotiv, Elektrik Elektronik, Metal, Lojistik bölümlerinden mezun olan adaylar bu iş için başvuruda bulunabilir. Gerekli olan şartlar ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Oto boya veya kaporta mesleğini icra eden ve ustalık- kalfalık belgesine sahip olanlar,
  • Tercihen alanında Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olanlar,
  • Vardiyalı çalışma şekline uyabilecek ve bunun için herhangi bir özrü bulunmayanlar,
  • Ekip çalışmasına ve ekip dayanışmasına yatkın olanlar,

Mercedes Benz Türk fabrikasının iş ilanlarına başvuruda bulunabilir.

Toyota Bünyesinde Personel Alımı

Kocaeli, Sakarya ve Düzce illerinde ikamet eden lise mezunları için personel alımı yapan firmalardan birisi de Toyota’dır. İşkur üzerinden yayınlanan ilanda, bay ve bayan personel alımı yapılacağı belirtiliyor. Toyota lise mezunu personel alımı şartları ise şu şekilde:

  • 18 ila 30 yaş arasında olanlar,
  • Erkek adaylar için askerlik hizmetini en az 1 yıl süreyle tecil ettirmiş olanlar veya askerlik hizmetini tamamlamış olanlar,
  • Vardiyalı çalışma şekline uyabilecek olanlar,
  • Meslek lisesi, teknik lise, genel lise veya yüksekokul mezunu olanlar,

Toyota fabrikasında çalışmak için başvuruda bulunabilirler. Toyota, bu iş kolları için 6 ay süreyle 2.800 TL net maaş ve 6. ayın sonunda 880 TL ek sosyal yardım ödemesi yapacaktır. Belirsiz süreli kadroluya geçen personeller ise mevcut gelirlerine ek olarak prim ödemesi, bireysel emeklilik ve özel sağlık sigortası haklarına sahip olacaktır. Başvurular Toyota hizmet binalarından veya internet üzerinden (işkur sitesinden) 22 Mart 2019 tarihine kadar yapılabilecektir.

Devlet Demir Yolları En Az Lise Mezunu 356 Kamu Personeli Alımı

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğünce açıklanan personel alımında, yayımlanan ilana göre en az lise mezunu kamu personeli alımı yapılacağını belirtildi. Buna göre Tren Teşkil İşçisi kadrosuna dahil edilecek 86 personel, Demir Yolu Yapım, Bakım ve Onarım Makinesi Operatörü kadrosu için 42 personel,  Demiryolu Hattı Bakım Onarımcısı kadrosu için 188 personel, Liman Vinç Operatörü kadrosu için 40 personel alımı yapılacak. Şartlar ise şu şekilde:

  • Sakarya, Kocaeli, Bilecik, Edirne, İstanbul, Balıkesir, Kars, Sivas, Malatya, Adana, Kahramanmaraş, Kütahya, Çorlu, Kırklareli, Ankara, Kayseri, İzmir, Aydın, Manisa, Tokat, Uşak, Erzincan, Samsun, Siirt, Muş, Adıyaman, Bitlis, Van, Şanlıurfa, Karaman, Niğde, Mersin, Konya, Afyokkarahisar, Erzurum şehirlerinde ikam edenler,
  • Meslek liselerinin raylı sistemler elektrik elektronik, raylı sistemler makine, raylı sistemler mekatronik, bilgisayar destekli endüstriyel modelleme, modelcilik, tesviyecilik, elektrik, yüksek gerilim sistemleri gibi bölümlerinden mezun olanlar,

Devlet Demir Yolları’na başvuruda bulunabileceklerdir.

Bir önceki yazımız olan Lise Mezunları İş İmkanları 2019 başlıklı makalemizde lise mezunları için iş önerileri, lise mezunu iş fikirleri ve lise mezunu iş imkanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

*Mail adresiniz gizli kalacaktır ve paylaşılmayacaktır.

Beğenebilirsiniz