Adalet Bakanlığı Personel Alımı 2019 | Lise Mezunu
Lise Mezunu Memur Alımları

Adalet Bakanlığı Personel Alımı 2019

Adalet Bakanlığı Personel Alımı

Türkiye Cumhuriyeti’ne bağlı olan ve yargı işlerinden sorumlu olan bakanlık, Adalet bakanlığıdır, ayrıca TBMM’nin yargı koludur. Adalet projelerinin hizmetlendirilmesi, denetlenmesi ve yürütülmesi ile ilgili tüm işlerden sorumlu olan bakanlıktır. Adalet bakanlığının temelleri  1911 yılında çıkarılan Adliye ve Mezahib nezareti nizamname-i Dahili kanun ile olmuştur.

Son zamanlarda Adalet bakanlığı kpss memur alımı ilanları oldukça çoğalmaya başladı. Sizler için bu haberimizde detaylı olarak adalet bakanlığı kpss memur alımı bilgilerini paylaşacağız. Ayrıca, adalet bakanlığı memur başvuru şartları , kpss ile memur alımı , nasıl başvuru yapılır gibi önemli noktalara da değinmiş olacağız. Sizde adalet bakanlığında çalışmak ve memur olmak istiyorsanız bu haberimizden detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Adalet Bakanlığı  Personel Alımı

Adalet bakanlığı sözlü sınav ile 10 aşlı, 25 koruma ve güvenlik alımı gerçekleştirecek. Resmi gazete’de ki ilana göre, Adalet bakanlığı teşkilatında çalışmak için 25 koruma ve güvenlik görevlisi ile 4 aşçı, Ankara personel eğitim merkezine ise 3 aşçı ve Rize eğitim merkezine 3 aşçı olmak üzere toplamda 35 personel alımı yapacak.

Personellerin yerleştirme işlemi 2018 KPSS B Grubu puanlarına göre ve sözlü sınav başarısına göre olacak. Personel adaylarının lisans mezunları için KPSS P3, önlisans mezunları için KPSS P93, ortaeğitim mezunları içinse KPSS P94 puan türlerinden 70 ve üzeri almaları gerekmektedir.

Güvenlik ve koruma görevlisi kadrosuna başvuracak personel adaylarının ise en az lise mezunu veya eşit okul mezunu olmaları şartı bulunmaktadır. Son başvuru tarihine dahil olarak geçerli olan özel güvenlik görevlisi kimliğine sahip olmaları istenmektedir. Bu adalet bakanlığı personel alımı için başvurular 7 Ocak 2019 günü ile 22 Ocak 2019 Tarihinin mesai bitimine kadar olacaktır. Adalet bakanlığı personel alımları nın daha fazlasını görmek istiyorsanız haberimizin devamını okuyunuz…

Not: Postaların gecikmesi veya diğer nedenlerden dolayı belirtilen tarih arasından sonra başvuru yapan adayların başvurulara kesinlikle kabul edilmeyecektir. Sözlü sınava katılmayı hak etmiş adaylar, sınav yeri ve tarihini Adalet bakanlığının sitesinden öğrenebilecektir.

Adalet Bakanlığı 10 Bin Personel Alımı

Adalet bakanlığında bulunan ceza ve tevkif evleri genel müdürü Sayın Yılmaz, TBMM insan hakları komisyonunda cezaevlerinin durumu hakkında bilgi paylaşımında bulunurken adalet bakanlığı 10 bin personel alımı yapılacağını belirtmişti. Adalet bakanı Sayın Gül, Televizyon programına katıldığı sırada adalet bakanlığı memur alımı hakkında detaylı bilgiler paylaştı. Haberimizin devamında bu detaylara ulaşabilirsiniz.

Adalet Bakanlığı 10 Bin Personel Alımı Ne Zaman Başlayacak ?

Adalet Bakanlığı bünyesindeki Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürü Şaban Yılmaz, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İnsan Hakları İnceleme Komisyonu’nda cezaevlerinin durumu hakkında sunum yaparken, 10 bin yeni personel alımı yapılacağını açıklamıştı. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Tv’de katıldığı programda Adalet Bakanlığı memur alımı ile ilgili yeni açıklamalar yaptı.

Adalet Bakanlığı 10 Bin Personel Alımı için detaylı açıklamalar. Adalet bakanlığı başvuruları ne Zaman Başlayacak? Başvuru Şartları Neler?

Sayın Gül, İnfaz koruma memuru, zabıt katibi, hizmetli, şoför,mübaşir ve diğer bir çok pozisyonda personel alımı yapıldığını detaylı olarak açıkladı. Adalet bakanlığı Personel alımları için net tarih verilmese de Sayın Gül, Ceza ve ce tevkif evleri genel müdürlüğü bünyesine 10 bin personel alımı yapılacağını tekrardan dile getirdi.Alımların ne zaman yapılacağına dair yakın zamanda kamuoyuna yeni bir açıklama yapılması bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan lise mezunlarının yapabileceği memurluklar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yap

*Mail adresiniz gizli kalacaktır ve paylaşılmayacaktır.

Beğenebilirsiniz